Uwaga! Strona zawiera dużo treści m.in. foto/video. Proszę o chwilę cierpliwości, aby cała zawartość strony została wczytana.
STRONA PO AKTUALIZACJI.
Nowe materiały na samym dole to m.in. Dysk Golf, Rzut workiem do tablicy – Bean Bag Game, Jenga Weselna, Jaka to melodia.
Paczka z Ameryki – zabawa w listonosza
Ilość osób: wszyscy goście weselni Rekwizyty: paczka a w niej ….. niespodzianka Jest to zabawa w której biorą udział wszyscy goście weselni. Podczas gdy goście siedzą przy stołach wodzirej prosi wszystkich o chwilę uwagi. Podchodzi do Pary Młodej i oznajmia, że właśnie przyszła dla nich paczka z Ameryki, po czym wręcza paczkę Panu Młodemu. Jednak zawartość paczki mogą Państwo Młodzi zobaczyć dopiero jak wodzirej skończy czytać tekst. Zawiera on polecenia, które wykonują goście. Zaczynamy od Pana Młodego:
Prowadzący wypowiada następujący tekst, a paczka wędruje z rąk do rąk.
– Jeśli chcesz wiedzieć co jest w środku, podaj to Tej do której mówisz kotku. – Zaś Pani Młoda z paczką w ręku rozglądnie się po całej gawiedzi i poda paczkę temu Panu co najdalej tutaj siedzi. – Bo Ci co najdalej siedzą z reguły najwięcej piją i jedzą, ale i widzą także najdokładniej. Proszę podać paczkę Pani, której sukienka według Pana wygląda najładniej. (Brawa dla Pani) – W tej sukience wyglądasz dziś bardzo ładnie, lecz ta paczka Tobie nie przypadnie i żeby się z ciekawości nie spalić, podaj paczkę Panu co największym (jak Pani myśli czym ?), nosem może się pochwalić. – Brawa jak najbardziej zasłużone, ale przecież nie jest w stanie zmartwić Pana znacznego nosa posiadanie. Więc obejrzyj się dookoła mój drogi i podaj paczkę tej Pani co ma najpiękniejsze (co ma najpiękniejsze?) nogi Proszę Państwa – nogi. – O mój Boże drogi, masz naprawdę piękne nogi. Więc puść paczkę w ruch i daj Panu co ma duży brzuch. – Brzuszek okrągły wcale nie za duży, on Ci bardzo dobrze służy. By nie przeszkadzać w potraw kosztowaniu podasz paczkę Pani w najpiękniejszym uczesaniu. – Wzbudzasz zachwyt gości w tej pięknej fryzurze, lecz szkoda że nie możemy zajmować się Tobą już dłużej. Teraz bowiem wykonasz nie lada pracę, podaj paczuszkę temu panu co ma największą glacę (łysinkę). – Łysinka Pańska urocza, miejsca do całowania tak dużo. Choć przyjechałeś z daleka – paczka na Ciebie nie czeka. Więc podaj ją Pani o oczach pięknych jak u łani. – Bo ta dziewczyna faktycznie cudne oczy ma – Panu z glacą buzi da. I z tą paczuszką zacznie krążyć tak, żeby do najwyższego Pana zdążyć. – Chociaż pan na wszystkich patrzy z góry, wcale nie jest to widok ponury. Dlatego rozejrzy się Pan bardzo, ale to bardzo dokładnie, gdyż ta paczka Pani z największym biustem przypadnie. -Choć komplement usłyszałaś, paczki i tak nie dostałaś. Zrób to co tradycja każe oddaj paczkę Młodej Parze.
Nagrody do konkursów
Przeważnie podczas konkursów/zabaw, w których wyłaniamy zwycięzce do wygrania jest tradycyjna flaszka wódki. Możemy jednak wykorzystać inne całkiem fajne nagrody. Przez to łatwiej jest zachęcić gości do udziału w zabawach, a dodatkowo jest to urozmaicenie przyjęcia.
Propozycje nagród to:
Express do kawy – kawa i gazeta super express,
Romantyczna kolacja dla dwojga przy świecach – dwie zupki chińskie i świeczka / świeczki
Odkurzacz bezprzewodowy – zmiotka i szufelka
Zastawa stołowa – naczynia jednorazowe, talerzyki i sztućce + kubki
Podróż dla dwojga – 2 bilety MZK
Taśma z wesela – rolka papieru (toaletowego) lub Płytka z wesela – płytka ceramiczna
Deskorolka – deska do krojenia i rolka ręcznika jednorazowego
Zlewozmywak – gąbka oraz płyn do zmywania naczyń
Rejs Batorym (butelka wódki Batory),
Nagroda niespodzianka – jajko niespodzianka
Niezbędnik energetyczny – zapałka, świeczka, prezerwatywa
Kolacja dla dwojga w chińskiej restauracji – woreczek ryżu, świeczka, pałeczki
Piłki do skakania
Wykorzystujemy duże piłki do skakania (piłki z rogami). Zabawa wygląda identycznie jak
z hulajnogami. Różnica jest taka, że uczestnicy muszą doskakać do młodych na piłkach, wypić kieliszek i wrócić do swojej grupy. Zapewniam wszystkie akcesoria do zabawy.
Na początek – integracyjny
Dobra na początek, kiedy goście są jeszcze przed „integracyjnymi” toastami. Tworzymy dwa kółka – wewnętrzne kółko to panowie, zewnętrzne panie. Puszczam muzykę (dobrym rozwiązaniem jest walc wiedeński lub walc noce i dnie), kółeczka kręcą się w przeciwne strony. Gdy muzyka ucichnie panowie odwracają się przodem do pań, przedstawiają, po czym nowo utworzone pary tańczą w rytm muzyki. Gdy muzyka ucichnie ponownie wszyscy wracają do swoich kółek i zabawa zaczyna się od nowa.
Różne części ciała – taniec
Tę zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani… w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. W trakcie zabawy przerywam co chwilę taniec i pytam
o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała za którą biorący udział w zabawie się trzymają.
Walc Świetlisty
Bardzo ciekawa propozycja tańca wszystkich gości w blasku świec. Zabawę możemy zrobić tuż przed planowanym weselnym tortem (o ile tort planowany jest po zmroku).
Na chwilę przed podaniem tortu zapraszamy do tańca wszystkich gości. Każda para otrzymuje świecę. Wszyscy goście ustawiają się w kółku. Pierwszą świecę zapalam Parze Młodej i rozpoczyna się taniec w rytm romantycznego walca. Następnie kolejne pary dołączają do tańca odpalając swoją świecę najpierw od Pary Młodej, a później kolejno również od innych par już tańczących.
To piękny symboliczny gest, w którym Para Młoda dzieli się blaskiem i ciepłem swojej miłości.
Oczywiście podczas tego niezwykłego tańca na sali gasimy światło. Po kilku minutach na salę „wjeżdża” słodka niespodzianka, czyli weselny tort wraz z racami
Przykład:
Śpiewać każdy może – sto lat lub heca kieca
Tę zabawę można również zrobić podczas zabaw oczepinowych.
Państwo Młodzi stają na środku sali, tyłem do siebie, gromadząc przed sobą zaproszonych przez siebie gości i przyjaciół (ze strony Pani Młodej jej goście, analogicznie w przypadku Pana Młodego). Na mój znak Pani Młoda zaczyna dyrygować swoim chórem, który śpiewa „sto lat”, później analogicznie Pan Młody. Na koniec ogłaszam zwycięską drużynę. Po skończonej zabawie obydwie drużyny odśpiewują „sto lat” dla nowożeńców.
Innym rozwiązaniem jest zaśpiewanie refrenu piosenki „Heca Kieca”.
Przykład:
Mam chusteczkę haftowaną
Małe wspomnienie z przedszkola. Stajemy w kółeczku, a jedna osoba chodzi w środku i wybiera sobie osobę, której rzuca pod nogi chusteczkę i całując ją zamienia się z nią miejscami.
Taniec ze stażem – wybór najstarszego małżeństwa
I wersja
Konkurs tańca dla wszystkich par małżeńskich obecnych na weselu. W trakcie piosenki proszę o odchodzenie z parkietu par ze stażem małżeńskim krótszym niż kolejno 5,10,15,20,25,30 itd. W ten sposób na koniec na parkiecie zostaje najstarsze małżeństwo
i im Para Młoda wręcza np. butelkę wódki, czekoladki lub kwiaty.
II wersja
Różnica jest taka, że pierwsza para (z najkrótszym stażem), która odpadnie zostaje przy scenie i czekamy na najstarsze małżeństwo.
Później gdy już mamy obie pary – pokazujemy że muzyka może łączyć pokolenia.
Gramy przygotowane 4 fragmenty piosenek – każdy po kilkanaście sekund.
Utwory to:
– obozowe tango
– oberek
– delikatny polski hip-hop (np. Abradab – miasto jest nasze)
– dance/techno (DJ ALIGATOR PROJECT – THE WHISTLE SONG)
Obie pary muszą zatańczyć do tych utworów pokazując przy tym jak powinno się tańczyć przy „dawnej” i „współczesnej” muzyce.
Przy stworzeniu odpowiedniego oświetlenia tworzy się super efekt i jest dużo śmiechu.
Po zabawie można wyróżnionym parom wręczyć symboliczne prezenty.
III wersja – nowość
W tej wersji zabawy stają naprzeciwko siebie dwie drużyny, starszych i młodych. Przygotowane są dla nich fragmenty piosenek dla każdej z grup.
Na końcu Para Młoda nagradza zwycięską grupę np. 2 butelkami wódki.
Muzyczna podróż dookoła Świata
Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą „w wagoniki” następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Co jakiś czas przerywam taniec i oznajmiam, do jakiego kraju dojechali goście.
W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np. we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Hiszpanii Lambadę itd.
Przykład w filmie poniżej.
List od kolegów z Włoch
Bongiorno Kamillo frajera (Dzień dobry drogi Kamilu)
Kontato schizofrenio (bardzo nas cieszy)
Liberta kaput (że się ożeniłeś)
Akademio kabaretto (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)
La dyscyplina dyktatore (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)
Paloma maszkarone (pojąłeś piękną żonę )
Katorga, galera, patoga (po weselu rozpoczniesz normalne życie)
Finito amore… (wasz związek będzie pełen miłości)
Cinquecento bambini (potem może przyjdą dzieci)
Padre Virgilius (zostaniesz ojcem)
Silencio mortale (będziesz się cieszyć tą perspektywą)
Arszenikos cyjankare (dbaj o teściową)
Piwencjo kuflozo (i o teścia)
Vizitato prokuratore (a zostaniesz doceniony)
Gratulacjone (życzymy Ci)
Non kolaboracjone (miłej współpracy)
Forsa finito (dużo pieniędzy)
Apartamento sutereno (ładnego mieszkania)
Karocze sireno (dobrego samochodu)
Prego ciao Italia Bongiorno (udanych wakacji co roku)
Cavalieros Sicilianos Italianos (tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)
Kumplos smutatos (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)
P.S. Bongiorno stonka inwazione (Pozdrowienia dla gości weselnych)
Zabawa z hulajnogami
Wybieramy dwie drużyny (po ok. 5-8 osób) i ustawiamy je w jednym końcu sali. Jedna drużyna Pana Młodego, a druga Pani Młodej. Na drugim końcu sali przy stole siedzi Młoda Para, na stole znajdują się kieliszki z nalaną wódką (potrzebnych jest tyle kieliszków ilu uczestników). Potrzebne są dwie hulajnogi, po jednym kasku dla każdej grupy oraz słupki poustawiane tak żeby jeździć slalomem. Kieliszki napełniają młodzi. Na znak pierwsze osoby z grupy jadą slalomem do Pary Młodej / wódki, wypijają po kieliszku i wracają z powrotem również slalomem i przekazują następnej osobie hulajnogę oraz kask.
Zabawa polega na tym, która drużyna szybciej pokona trasę i wypije wszystkie kieliszki wódki.
Zapewniam wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do tego konkursu.
Zabawa z taczkami
Wybieramy dwie drużyny (po ok. 5-8 osób) i ustawiamy je w jednym końcu sali. Jedna drużyna Pana Młodego, a druga Pani Młodej. Na drugim końcu sali ustawiam specjalny pojemnik, a za nim stoi Młoda Para. Mamy dwie taczki, po jednej piłce dla każdej z osób, po jednym kasku dla każdej grupy oraz słupki poustawiane tak żeby jeździć slalomem. Pierwsza osoba z grupy dodatkowo ma założoną kamizelkę odblaskową. Na znak pierwsze osoby z grupy wrzucają piłkę na taczkę i jadą slalomem w stronę pojemnika i Pary Młodej. Przy pojemniku opróżniają (bez użycia rąk) taczkę z piłki – tak, aby piłka wpadła do pojemnika, następnie przybijają piątkę z Parą Młodą i wracają z powrotem również slalomem do swojej grupy i przekazują następnej osobie taczkę, kamizelkę oraz kask. Kolejna osoba rusza.
Drużyna, która szybciej wykona zadanie jest drużyną zwycięską.
Zapewniam wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do tego konkursu.
Swing w uliczce
Zapraszamy dowolną ilość chętnych osób. Dzielimy uczestników na dwie grupy, ustawiając ich parami naprzeciw siebie, tworząc rzędy.
1) (Zbliżamy się 4 krokami do siebie, klaśnięcie w dłonie partnera, powrót 4 krokami do tyłu) całość powtarzamy 2x
2) 8 krokami zamiana miejsc z partnerem,
3) 8 krokami ponowna zamiana miejsc,
4) Pary z początku rzędu swingują przez uliczkę na koniec rzędu, pozostali klaszczą
w dłonie przesuwając się do przodu.
Taniec belgijski
Stajemy „po kole” para za parą (panowie w wewnętrznym kręgu), pary trzymają się za ręce. Po przygrywce ruszamy.
* 4 kroki do przodu
* obrót i 4 kroki w tym samym kierunku, ale tyłem
* 4 kroki do przodu
* znowu obrót i kolejne 4 kroki w tą samą stronę tyłem
* doskok, odskok
* zamiana miejsc
* doskok, odskok
* i znowu zamiana miejsc, a panie przesuwają się o jedną pozycję do przodu.
Księga gości
Potrzebna jest księga i coś do pisania. Każdy z gości weselnych musi się wpisać do księgi na pamiątkę, bo inaczej zapowiadam, że dopóki księga nie będzie zapełniona nikt nie wyjdzie z wesela
Dyscypliny sportowe
Do zabawy zapraszamy klika par. Każda para wybiera numer od 1 do 4, pod którymi ukryte są różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu. Przykładowe dyscypliny:
•łyżwiarstwo figurowe
•jazda konna
•skoki narciarskie
•karate
Grę można urozmaicić przekazując informację o wylosowanej dyscyplinie jedynie parze tańczącej. Publiczność złożona z gości weselnych próbuje odgadnąć jaki sport naśladują pary.
Worek niespodzianka
Podczas przyjęcia, gdy będzie odpowiedni moment i sporo osób na parkiecie, wszyscy goście tworzą duże koło, prowadzący wchodzi do środka i tłumaczę zasady: „Że za chwile ten worek niespodzianka będzie krążył po naszym okręgu, podając go sobie z ręki do ręki. W momencie kiedy muzyka ucichnie osoba, która będzie miała worek w dłoniach, musi go otworzyć, nie zaglądając do środka wylosować jedną rzecz i założyć na siebie, po czym ta osoba wchodzi do środka koła. I zabawa trwa dalej… W ten sposób opróżniamy worek, a każda następna osoba, wchodzi w przebraniu do środka. Na koniec, cała grupa przebranych osób tańczy przez ok. 30 sek. do utworu niespodzianki. Po czym robimy pamiątkowe zdjęcie. Wylosować można różne rekwizyty: perukę, śmieszne okulary, śmieszne nakrycie głowy, kapelusz, mini krawat, stanik, majtki, maskę, itd. W sumie mamy ok. 20 rzeczy.
Rzut dyskiem do celu – Dysk Golf – nowość
Zabawę robię zwykle dla osób indywidualnych. Przeważnie wybieramy po 5-6 osób, ale można więcej jeśli będą chętni.
Kosz z siatką ustawiamy w konkretnym miejscu, a grupę uczestników na pewną odległość od kosza. Ich zadaniem jest oddać 4 rzuty do kosza. Za każdym razem gdy dysk wpadnie do kosza, uczestnik zdobywa punkt.
Osoba, która uzyska w konkursie największą ilość punktów wygrywa.
W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów, robimy szybką dogrywkę.
Rzut workiem do tablicy – Bean Bag Game – nowość
Tym razem zwykle do tej zabawy zapraszam dwie drużyny. Grupa Pani Młodej i Pana Młodego.
W dowolnej konfiguracji. Kobiety vs. Mężczyźni lub drużyny mieszane. W obu grupach po 5 osób.
Każdy z uczestników oddaje cztery rzuty woreczkami do specjalnej tablicy / platformy z otworem ustawionej pod pewnym kątem około 30-40 stopni.
Jeśli woreczek wpadnie w otwór, ta osoba zdobywa punkt, ale dla całej grupy.
Skoro każda osoba oddaje cztery rzuty, maksymalnie do zdobycia jest 20 punktów. Grupa, która uzyska więcej punktów wygrywa.
Budowanie domów – Jenga Weselna – nowość
Przygotowane mam dwa zestawy sznurków z tzw. chwytakiem oraz drewniane pachołki (piętra domu, jeden z nich zakończony jest u góry trójkątem – tzw. dachem). Jeden zestaw jest fioletowy, drugi żółty. Sznurków w każdym zestawie jest 12. Tyle osób zapraszamy do każdej z grup – Pani Młodej i Pana Młodego.
Zadaniem obu grup jest tak manewrować za pomocą sznurków, aby chwytak wszedł w wycięcie pachołka, w ten sposób podnosimy go i ustawiamy jeden na drugim. Powstają w ten sposób kolejne piętra, aż na samej górze stawiamy pachołek z trójkątnym dachem.
Drużyna, która jako pierwsza zbuduje dom – zwycięża.
Świetna zabawa, która rewelacyjnie integruje gości, a efekt wizualny jest bardzo ciekawy.
Konkurs trwa 2-3 min. Tyle zwykle potrzebują grupy, aby zbudować dom.
Konkurs jaka to melodia – nowość
Znany konkurs chociażby z TV. Są dwie odmiany tego konkursu. Tradycyjna jaka to melodia (odgadujemy tytuł piosenki) lub jaka to melodia seriale (odgadujemy z jakiego serialu pochodzi dana piosenka).
Najczęściej wybierana jest opcja standardowa.
Mam przygotowane specjalne urządzenie z przyciskami. Zapraszamy do zabawy dwie grupy – po 5 lub 6 osób. Para młoda też najczęściej bierze udział w tej zabawie, choć to nie jest obowiązek.
Gdy mamy już dwie grupy, wtedy zapraszamy do pulpitu z przyciskami po jednej osobie z każdej grupy. Jedna z nich wybiera piosenkę zagadkę od numeru 1-20. Zaczynam grać utwór…
Osoba, która jako pierwsza zgłosi się naciskając przycisk – odpowiada.
Żeby ułatwić zadanie, potrzebujemy tylko i wyłącznie tytuł piosenki. Jeśli uczestnik poda poprawny tytuł zdobywa punkt dla całej grupy. Natomiast, jeśli poda zły tytuł odejmujemy jeden punkt.
Drużyna, która zdobędzie większą ilość punktów wygrywa.